WORKSHOP

A legfontosabbnak azt tartom, hogy már gyermekkortól a megfelelő láberősítő gyakorlatok jelen legyenek a testnevelés órákon és az edzéseken, mivel mezítláb már egyre kevesebbet járnak a gyerekek is. Így ezek rutinszerűvé válva megfelelően stabil alapot biztosíthatnak a gyermeknek felnőve a mindennapokban és a sportban. Ezzel nagyon sok mozgásszervi panasz és sérülés felnőttkorban megelőzhető lenne.
Sajnos ez nincs így, emiatt a felnőtt lakosság nagyrésze rendelkezik valamilyen lábproblémával, ami évek, évtizedek alatt a testtartás változásához és a testben olyan kompenzációkhoz vezethet, ami előbb-utóbb fájdalmat válthat ki a test bármely részén. Mivel sokszor nem a lábfájdalom jelentkezik elsőként, nem gondolnak arra, hogy a valódi ok az évek során megváltozott lábterhelés. Azonban változtatni soha sem késő, bármely életkorban
A worksop célja, hogy minél több emberhez eljusson az a holisztikus nézőpont, hogy a láb statikai elváltozásai (lúdtalp, bütyök, kalapácsujj, sarokfájdalom) miképpen válthatnak ki fájdalmat a test bármely pontján?
- Miért jelenik meg a fájdalom viszonylag hirtelen, minden előzmény nélkül?
- Hogyan terhelődik túl a mozgatórendszer éveken, akár évtizedeken át és miért okoz térd, csípő és /vagy derékfájdalmat?
- Miért terelődik el az egészségügyi ellátás figyelme a valódi problémáról?
- Mit tehetsz, ha a gyermekednél lúdtalpat diagnosztizálnak vagy csak te gyanakodsz rá?
- Mit tegyél ha neked van lúdtalpad vagy bármely másik lábstatikai problémád?
- Milyen passzív segédeszközök vannak (lúdtalpbetét, bütyökkorrektor stb) és ezeket hogyan, mikor érdemes használni?
- Aktív tornával, hogy tudod korrigálni az elváltozásokat és csökkenteni a fájdalmakat?
- Mi az a neuromuszkuláris kontroll és mi köze van a lábstatikához?
A workshop után minden résztvevőnek elküldöm pdf-ben a gyakorlatokat.
A workshop tervezett időtartama 1,5 óra
Időpont: Január 25.szombat 10.00 óra
Hogyan tudom biztosítani a helyem? Kattints a honlapon a „Jelentkezek a WorkShop-ra” gombra és én 24 órán belül megküldöm a tudnivalókat.
A felület, ahol a workshop zajlik: a jelentkezés után elküldöm a google-meet linket, ahol csatlakozni tudsz majd.
Alapvetően térdfájás panasszal fordultam Györgyihez. Mindkét, de leginkább a jobb térdem fájt, elsősorban a belső oldalon és a talpamban is fájdalmaim voltak az ujjtöveknél. A Györgyi által javasolt talperősítő gyakorlatok rendszeres végzése rövid időn belül elmulasztotta a térdfájást, ami arra utal, hogy vélhetően kedvezőbb izommunkára bírhatta a lábfejet és korrigálhatta ezáltal a térdizület terhelési síkját, tehát a test statikáját.
A gyakorlatok elvégzése után minden alkalommal stabilabbnak, rugalmasabbnak érzem a járást. Ha pár napig elhagyom a lábtornát, elkezd visszatérni a panasz.
Korompay Attila
Egy napon hirtelen szinte elviselhetetlenül kezdett el fájni a lábam, menni is alig tudtam. Az első jó dötésem az volt, hogy Györgyihez fordultam. Több mindent is javasolt egyszerre: lábtorna, talpbetét, éjszakára bütyök igazító.
A lábtorna nem könnyű dolog. Vannak részei, amiket először teljesen képtelen voltam megcsinálni, ebből is látszott, hogy ott komoly probléma van. Akkor Györgyi elmondta, hogyan kell elkezdeni, milyen módosításokkal. A meglepő viszont az, hogy a fejlődés nagyon gyorsan észlelhető. Azok a gyakorlatok, amik először egyáltalán nem mentek rövid időn belül sikerültek. Ez nagyon motiváló, hogy a változás, a fejlődés ilyen gyorsan és látványosan észlelhető. Aztán eljön az a pont, amikor bizonyos gyakorlatok élvezetessé válnak és már akár hiányoznak, ha nem csinálom. Összességében – minden nap csinálva – érzem, ahogyan a lábujjaim sokkal rugalmasabbá válnak és vannak részei a tornának, amiket kifejezetten élvezek. A legfontosabb azonban, hogy a lábfájásom elmúlt:) A tornát persze nem hagyhatom abba, folyamatosan csinálni kell, de ezt megszokja az ember. Részévé válik a mindennapoknak és már jól is esik. És óriási öröm, hogy nem kell gyógyszert szedni! Ez nekem nagyon fontos. Őszintén nem minden nap csinálom meg minden részét, de vannak elemei, amiket pedig többször is, mint az előírt, mert annyira jól esik a lábamnak. Szerintem jó dolog kicsit magunkhoz igazítani az előírt gyakorlatokat, hogy ne szenvedés, hanem inkább élvezet legyen csinálni.
Nekem nagyon sokat segít, örülök, hogy megtanultam és szívből ajánlom mindenkinek.
Győrik Edit
(c) minden jog fenntartva – Mezítláb Egyensúlyban – info@mezitlabegyensulyban.hu